Монтаж згідно ДСТУ

Що таке монтаж по ДСТУ?

Монтаж згідно ДСТУ – це розроблена державою обов’язкова технологія, що пройшла жорсткий контроль в науково-випробувальних центрах. Вона регламентує процес установки вікна в проріз зі створенням спеціального захищеного монтажного шва між рамою вікна і стіною.

Такий монтажний шов розрахований на довгі роки експлуатації (20 років). Принцип створення монтажного шва дуже простий – захистити утеплювач (монтажна піна Expert), що знаходиться усередині віконного шва, від несприятливих впливів як зовні, так і зсередини приміщення.

Серед таких впливів можна виділити два основних – ультрафіолет (сонячні промені) і волога (вода і пара).

Вартість монтажу відповідно до ДСТУ дорожча. Навіщо переплачувати?

Технологія, закладена в ДСТУ, орієнтована на захист монтажного шва на термін не менше 20 років експлуатації, набагато більше, ніж стандартний термін гарантії. Більш того, виробники сучасних пластикових вікон говорять про термін життя цих конструкцій до 50 років. А скільки може становити термін служби окремих матеріалів монтажного шва?

Наприклад, термін життя монтажної піни, не захищеної від впливу УФ-випромінювання (сонячне світло як пряме, так і відбите) – від 3 до 6 місяців. При надлишковій волозі і постійних перепадах температури з мінуса на плюс, всього за кілька місяців монтажна піна руйнується, при цьому в ній з’являється цвіль і грибок.

Рішенням проблеми буде повний або частковий перемонтаж. Задоволення дороге. Тому, щоб гарантовано зрівняти термін служби віконної конструкції і монтажного шва, ми рекомендуємо не ризикувати і скористатися технологією монтажу по ДСТУ з використанням матеріалів Expert.

Завдання віконного монтажного шва:

Необхідно звернути увагу клієнта на те, що дані негативні процеси зустрічаються не завжди. Їх виникнення залежить від багатьох факторів:

Чому монтаж за технологією, описаною в ДСТУ, «дорожчий»?

Монтаж за технологією, описаною в ДСТУ, із захистом монтажною піною і зі створенням монтажного шва за принципом «всередині щільніше, ніж зовні», більш складний.

У монтажників виникає цілий пласт додаткових робіт, починаючи від необхідності, в деяких випадках, готувати віконний отвір, закінчуючи нанесенням самих захисних матеріалів на зовнішньому і внутрішньому контурі вікна.

Крім того, враховується вартість самих матеріалів, які не застосовуються в «дешевому» виконанні.

Які необхідні матеріали застосовуються при монтажі?

Додатково застосовуються такі матеріали:

Із зовнішнього боку – заздалегідь стиснута стрічка ущільнювача, що має здатність саморозширятися (стрічка ПСУЛ Expert), а також зовнішня гідроізоляційна стрічка Expert – для захисту нижньої частини віконного шва (під відливом) або захисту зовнішнього шва в разі монтажу вікна в проріз без чверті.

З внутрішньої сторони застосовується внутрішня пароізоляційна стрічка Expert, яка перешкоджає проникненню вологи (що утворюється в площині стіни), як з приміщення в віконний шов, так і навпаки: з віконного шва – всередину приміщення.

Для естетичного і завершеного зовнішнього вигляду вікна, а також додаткового утеплення, використовуються матеріали Expert для обробки укосів: як зовнішніх (укісна сендвіч-панель Expert), так і внутрішніх (екструдований стільниковий Г-подібний ПВХ-профіль Expert).

Матеріали довідника

У вас виникли додаткові питання?

Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом і відповість на всі питання, що стосуються Framex.

Compare listings

Порівняйте