Основні особливості ПВХ систем

ПВХ ― полівінілхлорид – безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер вінілхлориду. Відрізняється хімічною стійкістю до лугів, мінеральних олій, багатьох кислот та розчинників. Стійкий до сонця, вогню, вологи, комах та мікроорганізмів.

Основні властивості та будова профілів ПВХ

Профілі з ПВХ мають складний конструктив. Вони містять кілька повітряних камер. На середню камеру встановлюють металевий армір, який забезпечує твердість рами. Зверху вікна просвердлюються отвори для вентиляції, які прибирають конденсат, що утворився.

  1. Рама

    Головна несуча нерухома частина по периметру вікна, що збирається із пластикового багатокамерного профілю. Вона виготовляється точно за розмірами конкретного вікна, тому що від цього залежить якість теплозахисту та звукоізоляції. Тому такий важливий професійний замір розмірів саме Вашого вікна. Рама утримує вагу стулок зі склопакетами, тому до її жорсткості пред'являються високі вимоги. Жорсткість забезпечує замкнутий або П-подібний армуючий профіль (2), розташований усередині пластикового профілю.

  2. Стулка

    Рухома частина вікна, яка кріпиться до рами і складається з пластикового профілю. Вона потрібна, щоб вікно мало частини, що відкриваються. Сучасне вікно може мати кілька варіантів відчинення: поворотне, відкидне, поворотно-відкидне, глухе. Поворотно-відкидне - найпоширеніший тип відчинення пластикових вікон. Стулка відчиняється всередину. Для фіксації кута відчинення стулки використовують спеціальні механізми, які можуть бути відрегульовані з урахуванням ваших побажань.

  3. Монтажна глибина

    Безпосередньо впливає на теплотехнічні параметри пластикових конструкцій. Дана характеристика демонструє глибинну відстань, яка буде відведена рамі в пластині. Найбільш поширені розміри монтажної глибини – 58-60, 70 та 76-82 мм.

  1. Повітряна камера

    Це проміжок між ребрами жорсткості у самій рамі вікна. Ці місця ізольовані один від одного, тим самим зберігаючи окрему температуру кожної камери. Чим більше камер – тим теплішим вважається профіль. Framex у своєму асортименті пропонує 4-,6- та 7-камерні профільні системи.

  2. Армування

    Це сталевий елемент, який встановлюється в середній камері профілю для підвищення його міцності. Армування забезпечує умови для протидії експлуатаційним навантаженням, кріплення фурнітури та монтажу конструкції.

  3. Товщина зовнішніх стінок

    Параметр, що вирізняє пластикові вікна вищого класу якості. Залежно від товщини зовнішніх стін профілі для виробництва пластикових вікон поділяють за класом якості: А, B, C.

  4. Ущільнювач

    Це гумовий прошарок рельєфної або губчастої будови, що фіксується у спеціальних заглибленнях у віконних профілях. Головні характеристики, які повинен мати хороший ущільнювач, - це стійкість до перепадів температури та впливу вологи, високі теплоізолюючі властивості. Існують такі різновиди ущільнюючого матеріалу: а) для фіксації скла у рамі - ущільнювач встановлюється між стулкою та склом та між штапиком та склом. б) ущільнювач, який фіксує елементи вікна - з метою фіксації встановлюється рамний ущільнювач притвору та ущільнювач стулки.

Класи якості вікна: А, В, С.

Також варто звернути увагу на параметр монтажної глибини, який безпосередньо пов’язаний із теплоізоляційними характеристиками вікна.

Застосування профілів ПВХ у екстер'єрі та інтер'єрі

Профільна ПВХ система – це багатокамерна віконно-дверна система, що відрізняється високою надійністю, якістю, теплозберігаючими технологіями. Пластикові профілі виглядають ідеально: рівні однотонні поверхні, високі характеристики світлопропускання. Сучасні пластикові вікна роблять приміщення світлішими, що дає додаткові плюси до параметра комфортності перебування у приміщенні.

Пластикові віконно-дверні системи широко використовуються для створення різноманітних конструкцій

ПВХ звільняє від необхідності подальшого догляду за вікном або дверима, тому що його не потрібно щорічно обробляти, наносити лак, фарбувати.

Пластикові конструкції застосовуються не тільки у житлових будинках та офісах. Але й у тих місцях, де приділяється серйозна увага безпеці та екологічності: це лікарні, дитячі садки, школи. Двері з ПВХ можуть застосовуватись як міжкімнатні або вхідні.

Основні переваги ПВХ:

Основні недоліки ПВХ:

ПВХ у порівнянні з алюмінієм

Алюміній

ПВХ

Середній коефіцієнт опору теплопередачі систем

0,62 Вт/м²×°C

0,79–1,08 Вт/м²×°C

Стійкість до знижених температур

Нижче -60°C

Нижче -60°C

Стійкість до підвищених температур

Не втрачає жорсткості при нагріванні

Витримує температуру до +70°C

Рівень звукоізоляції

Средній, до 47 дБ

Високий, до 55 дБ

Максимальна площа активних стулок

До 6 м²

До 2,6 м²

Навантаження на несучі конструкції

Средне / високе

Низьке

Максимальний термін експлуатації

Досягає 80-ти років

У середньому 50 років

Пожежна безпека

Средня / висока

Низька

Способи декорування

Фарбування за шкалою RAL, ламінація

Фарбування в масі та ламінація, декоративні накладки алюмінієві

Framex рекомендує

Вирішили використовувати ПВХ конструкції у своєму проекті? При будівництві комерційних чи житлових приміщень, терас, балконів та ін. Framex рекомендує використовувати наступний ряд профільних систем:

Матеріали довідника

У вас виникли додаткові питання?

Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом і відповість на всі питання, що стосуються Framex.

Compare listings

Порівняйте