Склопакети

Framex – якість за будь-яких обставин
Склопакет – це конструкція, яка складається з двох або більше паралельно розміщених стекол, які герметично з’єднані між собою по контуру, і складають одну або більше ізольованих від зовнішнього простору камер. Ці камери заповнені висушеним повітрям або інертним газом.

Види склопакетів за кількістю камер

1. Однокамерні склопакети

Має 2 скла та 1 повітряну камеру між ними, а також забезпечує:

Всі характеристики однокамерного склопакета залежать від типу скла та дистанційної рамки.

Відсутність конденсату між склом досягається за рахунок дії вологопоглинача – молекулярного сита, що вбирає всю вологу в камері.

Товщина однокамерного склопакета варіюється в діапазоні 14-32 мм (незалежно від товщини стекол).

У той же час значно поступається двокамерним склопакетам за рівнем енергозбереження та шумоізоляції.

Переваги
Застосування
Завдяки низькій вартості, одинарний склопакет, як і раніше, користується попитом. Найбільш оптимально вибирати його для:

2. Двокамерні склопакети

Двокамерні склопакети включають три скла і дві повітряні камери. Порівняно з однокамерними, мають набагато кращі показники тепло- та шумоізоляції. Скло може мати як однакову товщину, так і різну, це стосується і ширини дистанційних рамок. Калькуляції енергоефективності вікон доводять, що у приміщеннях, обладнаних такими склопакетами, втрати тепла значно менші, ніж у однокамерних варіантів.

Двокамерні склопакети є ефективним та практичним рішенням для сучасних вікон, які забезпечують енергоефективність, комфорт, безпеку та естетичний вигляд будівель.

Переваги

Двокамерні склопакети мають ряд переваг порівняно з однокамерними та звичайним одношаровим склом.

Ось деякі найважливіші з них:

Застосування

Двокамерний склопакет рекомендований до застосування у сучасному будівництві у всіх температурних зонах України для підвищення енергоефективності, забезпечення звукоізоляції та комфортного мікроклімату приміщень.

Ідеально підходять для використання при склінні:

Види склопакетів за матеріалом і способом виготовлення

1. Звичайні

Простий склопакет складається з листів флоат-скла, розділених дистанційними рамками. Він вважається найпростішим типом з можливих склопакетів.

Усередині склопакета знаходиться алюмінієва дистанція, заповнена молекулярним ситом – поглиначем вологи, що складається із спеціальних кульок, які адсорбують вологу з повітря.

Флоат-скло – листове термополіроване скло з невеликими зоровими спотвореннями. Виготовляється шляхом термічного формування скляної смуги на розплаві олова. Має глянцеву гладку поверхню.

Основною сферою застосування флоат-скла є багатошарове скління, виробництво склопакетів та вдосконалених сучасних стекол.

Переваги
Склопакети з флоат-склом вирізняються:
Застосування
Звичайні склопакети використовують для скління:

2. Сонцезахисні (тоновані)

Будь-яке тоноване скло захищає приміщення, речі і людей від яскравого сонця та стримує ультрафіолетове випромінювання. Поглинання або відбивання ультрафіолету залежить від типу сонцезахисного покриття: застосування плівки надає відобиваючі властивості, а додавання металів у скломасу – поглинаючі властивості сонцезахисному склопакету.

Ступінь прозорості сонцезахисного склопакету залежить від товщини скла. Чим товще скло, тим воно менш прозоре.

ТМ Framex пропонує два види тонування скла:

Фарбування «в масі». Тоноване скло отримують в процесі варіння за допомогою додавання металів у скломасу. Захист від сонця у такого скла відбувається за рахунок поглинання сонячної енергії. При цьому тоноване скло залишається світлопрозорим. Виділяють різні коефіцієнти світлопропускання – вище 50% і нижче 50%. Скло з низьким коефіцієнтом не рекомендується для установки на фасадах будівель. Через високу ступінь поглинання теплової енергії таке скло може нагрітися до 90 градусів і зруйнуватися. ТМ Framex пропонує кольори тонованого скла «графіт» і «бронза».

Тонування полімерною плівкою. Поверхню скла покривають тонуючою плівкою SUN CONTROL, потім вставляють у склопакет. Тоноване скло розміщується плівкою всередину повітряної камери, що захищає її поверхню від пошкоджень і забруднень. ТМ Framex пропонує своїм клієнтам тоноване скло в кольорі “дзеркальна бронза” та “дзеркальне срібло”.

Переваги
Сонцезахисні (тоновані) склопакети мають ряд переваг:
Застосування

Сонцезахисні склопакети застосовується у вікнах, які встановлюються на сонячній стороні. Як правило – на балконах або лоджіях, а також в офісних приміщеннях, де активно використовується кондиціонування.

3. Енергозберігаючі

3.1 Енергозберігаюче низькоемісійне i-скло

Енергозберігаюче низькоемісійне i-скло – це звичайне прозоре скло високої якості зі спеціальним металізованим напиленням для підвищення його енергозберігаючих властивостей. На скло наносять спеціальне напилення, яке включає в себе іони срібла. Цей шар впускає в приміщення сонячне тепло, але не випускає назовні тепло від нагрітих предметів, повертаючи його назад.
Енергоефективні склопакети націлені саме на збереження тепла всередині приміщення. Наявність двох енергозберігаючих стекол надійно утримує теплову енергію в кімнаті.

Особливості використання:
Переваги склопакета з енергозберігаючим і-склом:
Застосування
Оптимально підходять для використання у вікнах, які перебувають на сонячній стороні будівель. Забезпечують підтримку оптимальної температури всередині (потрібно на 50–60% менше витрат на роботу системи опалення або кондиціонування).

3.2 Заповнення склопакета інертними газами (аргон, криптон)

У звичайному склопакеті в камерах знаходиться осушене повітря, але при бажанні отримати додаткову теплоізоляцію, варто використовувати заповнення склопакетів інертними газами (аргон, криптон).

Аргон та криптон – хімічні елементи, що класифікуються як благородні гази. Практично не вступають в жодні реакції з іншими хімічними елементами і тому відносяться до інертних газів. Не горючі, не мають кольору та запаху, нешкідливі для здоров’я людини та стану навколишнього середовища.

Аргон – дешевий у виробництві та активно використовується у різних напрямках промисловості. Криптон має більшу щільність та в’язкість, що сприяє збільшенню опору теплопередачі, проте має вищу, порівняно з аргоном, вартість.

Теплопровідність інертного газу значно нижча, ніж у повітря, що обумовлено його підвищеною щільністю, яка знижує швидкість конвекції (повітрообміну), тим самим підвищуючи теплоізоляційні характеристики.

За технічними характеристиками такий однокамерний склопакет можна порівняти з двокамерним, наповненим повітрям. В результаті віконна конструкція виходить значно легшою, що зменшує навантаження на стулки та фурнітуру. Такі вікна набагато рідше виходять з ладу та служать тривалий час.

Ще аргон (криптон) у склопакетах, відбиваючи УФ-промені, захищає від передчасного старіння меблі, шпалери та інші предмети у приміщенні. 

У середньому наповнення аргоном знижує тепловтрати на 15% щодо звичайного осушеного повітря. А склопакет, заповнений криптоном, покращує теплозахист порівняно з повітрозаповненими склопакетами у 2,5 рази.

Щоб закачати газ у склопакет, встановлюється спеціальний клапан, через який простір наповнюється газом. 

Герметичність такого клапана та примикання скла до дистанційної рамки впливають на те, як довго газ буде залишатися у склопакеті.

При використанні дистанційної рамки на 4-х кутових з’єднувачах втрати газу за рік становлять 30-40%, і лише при використанні гнучкої рамки з 1 прямим з’єднувачем можна отримати витік газу не більше 0,6% на рік, що відповідає нормам ЄС.

Переваги
Склопакети, заповнені інертним газом:
Застосування
Сучасні склопакети з інертним газом замість повітря у внутрішній камері оптимально підходять для житлових будинків та офісів, захищаючи їх від звуків з вулиці та втрат тепла.

Оптимальне рішення для виготовлення довговічного та ідеального склопакета.
Поєднує в собі міцність нержавіючої сталі та енергозбереження пластику, що значно зменшує охолодження крайової зони склопакета, перешкоджає утворенню конденсату та плісняви навколо вікна.

Підвищує енергозберігаючі властивості склопакета на 10-12%. Зменшує промерзання крайової зони склопакета на 50%.Зменшує витрати на опалення та кондиціювання на 5-7 %. Сприяє створенню найбільш затишного та здорового житлового середовища.

4. Мультифункціональні

Мультифункціональний склопакет поєднує у собі дві найважливіші властивості – енергоефективність та сонцезахист. Це світлопрозора конструкція, що складається зі скла з багатошаровим напиленням. Весь функціонал склопакета забезпечується складною структурою.

Мультифункціональне скло має як мінімум три рівні напилення:

Найчастіше зовнішнє скло має зовні певний відтінок із дзеркальним ефектом, при цьому не затемнюючи приміщення. Це може бути відтінок бронзового, сірого, сріблястого, зеленого або інших кольорів. Зсередини це скло виглядає прозорим. Має подвійний ефект: зберігає тепло взимку та перешкоджає попаданню сонячного проміння влітку на 57%.

Мультифункціональне скло замінює у склопакеті одне енергозберігаюче. Енергоефективність на виході буде дещо слабшою, зате влітку чудово захищає внутрішній простір від сонячного тепла.

Переваги мультифункціонального склопакета:
Особливості використання:

5. Протиударні

Скло – це крихкий матеріал, його можна розбити випадково. Тут в пригоді стануть протиударні склопакети. Проте основне завдання ударостійкого скла – перешкода насильницькому вторгненню зловмисників в приміщення, шляхом розбивання скла у вікні.

Експерти Framex пропонують такі варіанти захисту скла від розбивання:

Ламінування скла спеціальною протиударною плівкою
Зміцнює скління і запобігає розльоту дрібних частин скла при ударі. Має спеціальний захисний шар, що оберігає від виникнення пошкоджень. Безпечне скло виробляють за допомогою ламінування скла спеціальною протиударною плівкою Safety GG-4 4 mil товщиною 115 мікрон.
Триплекс-скло
Триплекс – це багатошарове скло, що складається з двох або більше листів скла, склеєних полімерною рідиною. Завдяки своїм властивостям, триплекс з відповідними параметрами, які визначаються кількістю шарів та їх товщиною, здатний витримувати значні навантаження та несприятливі погодні умови.
Гартоване скло

Це скло, яке пройшло термічне загартування.
Гартоване скло може бути прозоре, з суцільним або художнім матуванням, тоноване – бронза або графіт, тоноване з матуванням.

Це різновид візерунчастого скла, яке відносять до безпечних і вогнестійких видів. Завдяки наявності сітки з металевого дроту із захисним алюмінієвим покриттям, при ударі або пожежі воно розламується, але не розпадається на осколки, тримаючись на арматурі. Але армування практично в 2 рази зменшує механічну міцність скла.
Переваги
Використання протиударних склопакетів має ряд переваг:
Застосування

Протиударні склопакети рекомендується використовувати на перших поверхах міських будівель або в приватних заміських будинках.

Зазвичай використовуються для скління фасадів, вітрин, торгових зон, зимових садів, вікон, дверей.

Армоване скло застосовується в основному на промислових підприємствах і при склінні дверей в під’їздах будинків, балконних отворів і вікон.

6. Шумоізоляційні склопакети

Шум – це безладна сукупність звуків з різною силою впливу і частотою. Кожен день людські вуха розпізнають сотні звуків, в тому числі і дратівливих, вони негативно впливають на стан здоров’я, тонус і загальне самопочуття.

Жителі мегаполісів, де присутня величезна кількість джерел сторонніх шумів, більш схильні до появи серцевої ішемії і гіпертонії.
В результаті проведення незалежних досліджень вдалося з’ясувати, що місця з високим рівнем шуму, знижують працездатність людини в середньому на 10%.

Періодичність появи дрібних проблем зі здоров’ям підвищується в 3 рази.
До шуму особливо чутливі діти. Їм доводиться витрачати більше сил, щоб сконцентруватися на виконанні завдань, їм важко вчитися, а втома приходить швидше.

Квартира – єдине місце для міського жителя, що дозволяє відпочити від рутинних справ і сторонніх звуків. Вкрай важливо, щоб рівень шуму тут не перевищував встановлені межі.

Єдиним джерелом проникнення сторонніх звуків є вікно. Чинним законодавством встановлено, що в нічний час доби максимальна гучність шуму не повинна перевищувати 30 децибел, вдень – 40.

Велика площа скління сучасних вікон перетворює склопакет на мембрану, яка сприймає зовнішній шум і передає його всередину приміщення. Знизити гучність шуму можна кількома способами:
  1. Використання стекол різної товщини. Більш товсте зовнішнє скло ефективніше глушить зовнішній шум. При цьому відмінність в товщині стекол склопакета створює додаткову перешкоду для поширення звукових хвиль.

  2. Використання двокамерного склопакета з різними дистанціями. Навіть стандартні двокамерні склопакети знижують гучність звуку ефективніше за однокамерні. Якщо ж ширина дистанцій в склопакеті буде відрізнятися, то втрати гучності будуть ще помітнішими.

  3. Заповнення камер інертним газом. За рахунок більшої в’язкості (у порівнянні з повітрям) аргон (криптон) значно гірше пропускає звук, забезпечуючи шумоізоляцію.

  4. Використання триплексу в якості зовнішнього скла. Так, триплекс встановлюють з міркувань безпеки, а не звукоізоляції. Але пара тонких стекол, з’єднаних нітроцелюлозною плівкою в пружну систему, забезпечує значно кращу шумоізоляцію — тож тиша в приміщенні тут стане додатковим бонусом.

Переваги
Переваги шумоізоляційних склопакетів:
Застосування

Рекомендовано для скління вікон, балконів, лоджій у будівлях, розташованих біля шумних доріг, залізниць, аеропортів, а також у будинках приватного сектору.

Матеріали довідника

У вас виникли додаткові питання?

Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом і відповість на всі питання, що стосуються Framex.

Compare listings

Порівняйте