Інструкція з регулювання вікон

Пластикове вікно – надійний виріб, термін служби якого становить десятки років. Проте навіть найдовговічніший механізм потребує обслуговування та регулювання. Регулювання вікон потрібне за будь-яких порушень їх нормальної роботи. Наприклад:

Схема розташування елементів віконної фурнітури

  1. Верхня посилена петля;

  2. Нижня посилена петля;

  3. Замикаюча грибоподібна цапфа;

  4. Запірний механізм;

  5. Блокатор неправильного відкриття;

  6. Запірні планки;

  7. Дзеркальні планки;

  8. Запірні цапфи.

Перелік необхідних інструментів

Регулювання притиску пластикового вікна

Якщо вікно не щільно закривається, за допомогою шестигранного ключа відрегулюйте поворот цапфи. Поворот ліворуч збільшує притискання, а праворуч – послаблює його. Максимальне притискання досягається за такого положення ексцентрика, коли гніздо під ключ розташоване з боку зовнішньої частини стулки. Мінімальний притиск досягається у зворотному положенні ексцентрика – гніздо під ключ розташоване з боку внутрішньої частини стулки.

Для рівномірного притискання стулки по периметру, всі ексцентрики на цапфах повинні стояти в однаковому положенні. Нерівномірне притискання прискорює зношування ущільнювача і призводить до порушення герметичності закритого вікна.

Регулювання повороту цапфи ключем
Регулювання різних видів цапфи:
  1. - Стандарт (середній ступінь притискання стулки);

  2. - Для літнього періоду (регулювання на найменший притиск стулки);

  3. - Для зимового періоду (максимальний ступінь притиску стулки).

У деяких випадках регулювання цапфи вікна не дозволяє досягти максимально щільного притиску, і від закритої стулки відчуваєтся протяг. Це відбувається при зміщенні стулки по вертикалі чи горизонталі. В результаті частина цапф може не повністю заходити за відповідну частину.

Регулювання притиску в районі верхньої петлі

Регулювання притиску з боку петель проводиться за допомогою гвинтів, що розташовані на цих петлях. Для того, щоб дістатися до гвинта, розташованого на ножицях поруч із верхньою петлею, діємо так:

Регулювання віконних стулок

Що робити з кривими віконними стулками? Віконні елементи можна правильно налаштувати за допомогою зрізного підшипника. Регульовані частини віконної стулки зображені на малюнку і відзначені A,B,C.

Регулювання по діагоналі:
Якщо стулки розташовані надто низько або надто високо в рамі, регулюємо налаштування висоти:
Якщо вікно застрягло з однієї із сторін, необхідно зробити бічне регулювання:

Регулювання фурнітури пластикових вікон

Пластикова ручка може зламатися. Іноді з’являється необхідність замінити звичайні ручки на ручки із замком: обладнані ними стулки можна відкрити лише за допомогою ключа, що корисно в дитячій кімнаті. Щоб поміняти ручку, знадобиться хрестоподібна викрутка.

Усунення проблем із віконною ручкою. Якщо ручка при закриванні вікна не повертається до кінця, це говорить про те, що одна або кілька запірних цапф упираються у виступи запірних планок. Подібну проблему усувають регулюванням. При відкритті поворотно-відкидної стулки механізм може спрацювати неправильно, і тоді заклинює ручку в проміжному положенні.

Заміна ручки вікна або встановлення ручки із замком

Гвинти, які кріплять ручку до стулки, знаходяться під декоративною овальною накладкою. Щоб отримати доступ до них, підніміть її за кінці і поверніть на 90 градусів. Викрутіть гвинти викруткою, зніміть ручку. Нову ручку встановлюють у зворотній послідовності.

Якщо ручка повертається із зусиллям або не встає у стандартні положення, причиною зазвичай є засмічення механізмів. У цьому випадку слід відкрутити ручку та очистити всі рухомі частини конструкції аерозолем. Після цього вікно змащується мастилом.

Заміна ущільнювача

Ущільнювач — це прокладка з різних матеріалів (каучук, силікон або термопластик) трубчастої будови. Її головне завдання – ущільнення стиків, що підвищує захисні властивості профілю.

Так як продування вікон може виникати через зношування гуми ущільнювача, не забувайте контролювати її стан. Уникнути цього допоможе своєчасна заміна прокладки.

Висохлий або пошкоджений ущільнювач змінюється просто. Потрібно вийняти стару гумку із паза, а потім акуратно поставити нову, не розтягуючи (це важливо). Щоб вона довше підтримувала необхідний рівень ізоляції, протирайте та кілька разів на рік змащуйте її силіконовим мастилом. Намагайтеся не користуватися агресивними засобами для чищення, які можуть нашкодити деталі.

Очищення деталей

Регулярне очищення продовжує термін служби віконних механізмів – воно знижує тертя і зношування рухомих частин, захищає їх від корозії.

Для змащування застосовують будь-яке побутове мастило, у тому числі водовитіснюючу рідину.

Перед змащуванням механізми очищають від пилу та бруду (не використовуйте жорсткі губки, миючі засоби для сантехніки та сталевого посуду).

Також при сезонному обслуговуванні важливо не забути прочистити дренажні отвори у верхньому та нижньому профілях рам – їх добре видно при відкритих стулках, а зовні закриті декоративними ковпачками.

Місця очищення та змащування механізмів позначені значком у вигляді маслянки - в отвори вводять одну-дві краплі мастила

Матеріали довідника

У вас виникли додаткові питання?

Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом і відповість на всі питання, що стосуються Framex.

Compare listings

Порівняйте